Žádost o ruku by měla být jedním z nejkrásnějších okamžiků v našem životě. Málokoho ovšem napadne, jaké vypětí a vynalézavost musí muži vynaložit, aby pro svoji vyvolenou vybrali ten správný zásnubní prsten.
Prsteny vyrábíme již několik let a ze zkušenosti víme, že většina mužů chce zásnubní prsten vybrat tajně a svoji milou tak překvapit. Jak ale zjistit tu správnou velikost? Jaké proporce a materiály zvolit? Musí být kámen čirý či může být i barevný? Měl by to být přírodní diamant nebo může zvolit i jinou variantu? Jak vlastně má takový správný zásnubní prsten vypadat?
Jak má vypadat zásnubní prsten
Je velice důležité respektovat životní styl partnerky. Těžko pochodíte s velkým robustním prstenem u sportovkyně a ženu na úrovni, milující blyštivé šperky, neokouzlíte jen tak obyčejným nenápadným kroužkem s mrňavým kamínkem. Romanticky založené ženy většinou nenadchnou černé prsteny s černými kameny, které by si na první pohled zamilovaly třeba ženy motorkářky či rebelky. Pravděpodobně by takové nevhodné prsteny skončily na dně šperkovnice. Pokud si nejste jisti, platí zde jednoduché pravidlo, že méně je někdy více a jednodušší design a klasické tvary nikoho neurazí.
Někteří kreativní muži si sami navrhují
prsteny ve vlastním designu a přichází za námi s prosbou o jejich výrobu. Takto vznikají hezké a neobvyklé
zásnubní prsteny na zakázku. Některé najdete v naši
fotogalerii. V některých rodinách se také dědí
rodinný zásnubní prsten a muži pak za námi přichází s žádostí o jeho úpravu, aby jejich nastávající snoubence vyhovoval.
Jaký zvolit materiál u zásnubního prstenu
Tradičním materiálem pro výrobu zásnubního prstenu je zlato, ale řada lidí dnes zlaté zásnubní prsteny opouští a hledá alternativní a méně tradiční cesty. Jednou z nich je kovaná chirurgická ocel, která je více odolná proti poškrábání, či vrstvená nerezová ocel damasteel (damašková ocel), která vyniká svou krásnou kresbou. Lidé trpící různými kožními alergiemi dávají přednost prstenu z titanu, který je nejen antialergický, ale je to také velice lehký materiál. Tento prsten nebude Vaše žena na ruce téměř cítit. Tyto alternativní materiály pak lze kombinovat se zlatem či stříbrem. Vznikají tak netradiční zásnubní prsteny, které v sobě spojují výhody a krásy různých druhů materiálů.
Bývá pravidlem, že v zásnubním prstenu je osazen kámen. Domníváme se, že není nutné, aby se jednalo o přírodní diamant o hmotnosti několika karátů. I malý kamínek dokáže dát prstenu tu správnou jiskru. Do ocelových šperků lze z broušených kamenů přímo osadit pouze přírodní diamanty. Pokud jste zvolili jiný broušený kámen, tak se osazuje do lůžka ze zlata či stříbra. Zde je možné již využít celou řadu přírodních i umělých kamenů, jako je moissanite, smaragd, safír, rubín, vltavín, ametyst, tsavorite, akvamarín, granát, citrín, olivín, zirkon atd.
Zvláštní skupinou kamenů jsou přírodní (nebroušené) kameny a perly, které se dají přímo osadit do prstenu i na prsten. Krásně dokáže zazářit prsten s jantarem, přírodní typy žen mohou dát přednost prstenu s vltavínem a romanticky založené ženy pak okouzlí prsten s perlou či perletí.
Pomoci s výběrem toho správného drahého kamene Vám může náš
průvodce, ve kterém se dozvíte o základních typech drahých kamenů, o možnosti osazení prstenů pravými říčními perlami a jejich barevnými variacemi a o
možnostech dalších ozdob na prsten, jako je např. ryté srdce či zlatá ozdoba.
Nakoukněte do naši
základní nabídky zásnubních prstenů.
Pokud Vás některý osloví natolik, že si ho, při pohledu na něj, ihned spojíte s Vaší partnerkou, pak je to ten pravý pro Vás. Inspirovat Vás také může naše
fotogalerie, kam postupně přidáváme nové prsteny, které prošly naší výrobou.